SERIÁL Inspirativní koncepty provozoven: Tam, kde čaj chutná lépe než kdekoliv jinde

Rituální pití čaje je nejvíce spojováno s východními kulturami. Například v Japonsku se příprava i samotné pití čaje považuje za ceremonii, která má svá přísná pravidla. Člověk se má při pití uvolnit, zrelaxovat, ponořit se do vlastních myšlenek. Zapomenout na stresy a hektičnost běžného života. Láká vás tato představa? Dříve než sednete na letadlo – směr země vycházejícího slunce, zajděte do některé z našich známých českých a slovenských čajoven. Určitě nebudete litovat.

Probuzený slon, Brno

Pokud toužíte po špičkových čajích z Číny, Taiwanu, Japonska, Korey, Indie nebo jiných zemí Asie, tak by vaše kroky měly směřovat do čajovny Probuzený slon v Brně. Celý interiér čajovny je laděn do orientálního stylu, přičemž část sezení je na zemi. Kromě čajů zde najdete i něco malého na zub. Samozřejmostí jsou vodní dýmky, které si můžete vychutnat ve vyhrazeném malém salonku pro kuřáky.

cajovna-probuzeny-slon-brnoZdroj: Facebook Čajovna Probuzený slon

Čajovna jedna báseň, Praha

Soulad, úcta, čistota a klid – poznejte i vy čtyři principy cesty čaje k dokonalosti. Například i v Čajovně jedna báseň ve stověžaté Praze. V této útulné čajovně vám vždy naservírují čerstvý čaj. A když vás popadne vlčí hlad, můžete si dopřát vydatnou zeleninovou polévku s kváskovým chlebem. Sladkou tečkou na závěr se stanou výborné domácí koláče a dorty. Útulná čajovna se vyznačuje klidnou atmosférou, ať už si sednete za stůl, nebo se pohodlně usadíte na zemi.

cajovna-jedna-basenZdroj: Facebook Čajovna jedna báseň

Klopačka, Banská Štiavnica

Pokud zavítáte do malebné Banské Štiavnice, rozhodně nevynechejte návštěvu čajovny Klopačky. Ta se nachází ve věžovité renesančně-barokní stavbě. V ní se kdysi nacházelo klepací zařízení, kterým se svolávali horníci do práce, ale používalo se i při slavnostech nebo hrozícím nebezpečí. Právě proto byla tato věž pojmenována Klopačka – a následně i čajovna.

cajovna-klopacka-banska-stiavnicaZdroj: Facebook Čajovňa Klopačka Banská Štiavnica

V Klopačce si můžete oddychnout nebo dobít síly u některého z více než 150 druhů čajů, které si na Slovensko dovážejí. V nabídce najdete i ledové čaje. Kromě toho si můžete pošlukovat i vodní dýmku a užívat krásný výhled na Starý a Nový zámek nebo náměstí.

Čavango, Košice

Zajímavou čajovnu najdete v metropoli slovenského východu pod názvem Čavango. Tento název vznikl spojením čínských slov ča (čaj), čavan (miska na čaj) a go (strategická desková hra). Čavango ale není jen obyčejné místo, na kterém si můžete vypít čaj. Je to místo, kde si oddychnete, zrelaxujete a vychutnáte skvělé čaje v příjemném prostředí pod klenbami mezi iónskými sloupy.

cajovna-cavango-kosiceZdroj: cavango.sk

Chillout Garden, Bratislava

Jak již název prozrazuje, v této bratislavské čajovně vypnete, oddychnete si a na chvíli hodíte za hlavu každodenní starosti uspěchaného pracovního života. A to nejen díky širokému sortimentu bylinných čajů, ale i díky nabídce mléčných shaků, osvěžujících drinků, hříšně dobrých dobrot, a v neposlední řadě vodních dýmek pro dokonalé odreagování.

cajovna-chillout-garden-bratislavaZdroj: Facebook Čajovňa Chillout Garden

 

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard