V čem tkví tajemství úspěchu virtuálních restaurací?

Koncept virtuálních restaurací je celosvětově v zahraničí mimořádně populární způsob, jak provozovat vlastní byznys. Není se čemu divit – jelikož na takovéto podnikání nepotřebujete restaurační prostory ani široký personál, můžete ho rozběhnout a zároveň provozovat s minimálními náklady. S prostorem, rozvozovým autem a spolehlivým online objednávkovým systémem můžete směle vykročit za svým snem. Jaké další výhody ale nabízejí virtuální restaurace? V čem tkví tajemství jejich úspěchu?

Pod slovním spojením virtuální restaurace rozumíme také provozovny, které poskytují svým zákazníkům výhradně online objednávání a donášku – tedy bez možnosti posezení v restauračních prostorách.

Věděli jste, že? Doporučení a tipy na otevření virtuální restaurace jsme vám již nabídli prostřednictvím jednoho z našich minulých článků. V následujících řádcích si však posvítíme především na výše zmiňované výhody virtuálních restaurací.

Jaké jsou výhody virtuálních restaurací?

Na výhody virtuálních restaurací se můžeme podívat z více úhlů pohledu. Kromě toho, že na jejich rozběhnutí nepotřebujete žádný megalomanský kapitál, se můžete výrazněji soustředit na kvalitu nabízených služeb a přípravu jídla. Jak to myslíme?

Nižší vstupní a provozní náklady

Vrátíme se nejprve ke vstupnímu kapitálu. Skutečnost, že virtuální restaurace nevyžaduje žádné nóbl nebo načančané prostory, které by uchvátily vaše zákazníky, mluví jasnou řečí – ušetřené peníze. To samé lze říct také o personálu. V podstatě vám stačí kvalitní kuchař, nejste-li ním přímo vy, a rozvozové auto s řidičem. K zahození by vám samozřejmě nebyl ani člověk, který by se vám staral o papírování a jiné evidenční záležitosti. Na druhou stranu, proč platit dalšího zaměstnance, když se vám o to může postarat skladový a objednávkový systém za minimální měsíční náklady? Každopádně, chtěli jsme tím sdělit, že v porovnání s klasickými restauracemi umíte skutečně ušetřit na prostorách a personálu.

donaska do domu, rozvoz jedal

Lepší soustředěnost na nabízené služby

Tím, že vám přirozeně nepřibývají starosti spojené s organizací provozovny nebo personálem, se můžete lépe soustředit na vámi nabízené služby, akce a přípravu samotných jídel. Jediné, co potřebujete skutečně vyšperkovat a vychytat do poslední tečky, je váš online objednávkový systém a způsob rozvážení objednávek. Se správně zvoleným softwarem je to však v porovnání s řízením celé restaurační provozovny opravdu maličkost. Výsledek? Efektivní a rychle prosperující byznys.

Náš tip: Ideální řešení, které dokáže efektivně zastřešit online objednávání i rozvoz objednávek, nabízí software iKelp POS Mobile – dokonalý pomocník nejen pro virtuální restaurace.

Výhody virtuálních restaurací v krátkosti

  • Nižší vstupní a provozní náklady.
  • Řízení menšího personálu. 
  • Lepší soustředěnost na nabízené služby. 
  • Příležitost zlepšit online objednávkový systém a donášku. 
  • Efektivní a rychle prosperující byznys. 
  • Možnost provozu prakticky z jakýchkoliv prostor předělaných na kuchyň.
  • Trhová dostupnost softwarových řešení, která dokážou zastřešit téměř všechny provozní procesy za pár stovek Kč měsíčně.
Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard