Postarejte se o děti – jsou to vaši budoucí zákazníci

Nejspíš se shodneme na tom, že děti jsou často ti nejnáročnější zákazníci. Tyto malé zázraky plné energie je ovšem nutno respektovat a věnovat jim patřičnou pozornost, aby se ve vašem podniku nenudily. Pokud by k tomu totiž došlo, mohly by se stát nezvladatelnými pro své rodiče, kteří by si tak nevychutnali společnou večeři a nemuseli by se k vám opět vrátit.

Jelikož takovéto potenciální ztráty zákazníků by vás připravily o případný zisk, je třeba se jich vyvarovat. Jak se ale správně postarat o děti ve vašem zařízení, aby se z nich v budoucnu stali vaši zákazníci?

Jak se postarat o děti v podniku?

V první řadě je třeba si uvědomit, že si rodiče dětí chtějí čas ve vašem podniku užít a vychutnat. Vy zase určitě nechcete, aby vám po celém zařízení nekontrolovaně pobíhaly malé nožky. Děti jsou naopak mimo domov plné očekávání, na co v cizím prostředí natrefí. Tato očekávání se pochopitelně až tak netýkají malých miminek, která své okolí ještě úplně nevnímají. Je ale potřeba myslet i na ně.

Pořiďte si pult na přebalování a sedačky pro děti

Jak jsme zmínili výše, je třeba myslet i na miminka, resp. na jejich rodiče. Je zcela přirozené, pokud například potřebují své děti přebalit. V takovém případě by pro ně jistě nebylo příjemné zjistit, že se ve vašem zařízení nenachází žádný přebalovací pult. Je tedy vhodné opatřit jej na dámských i pánských toaletách.

RADA: Pokud to vaše prostory dovolují, doporučujeme pro tento účel vyhradit samostatnou místnost, protože ji rodiče mohou využít, i když bude třeba miminko nakrmit.

Je rovněž důležité malé lidičky někam usadit. Standardní židle jim je příliš velká a rodičům by bylo více než pravděpodobně nepohodlné, kdyby je měli celou dobu na koleně. Nezapomeňte tedy na pár sedaček pro děti.

Základem je dětské menu

Je to tak. Základem je právě dětské menu, resp. nabídka dětských porcí. Pro maminku nebo tatínka je nejjednodušší, když mohou svým ratolestem vybrat ze speciální nabídky, kde najdou i menší porce. Nemusejí se tak zabývat tím, co udělat se zbylým jídlem, když si jejich zázrak uvědomí, že není hladový. Rodičům se navíc nevyplatí utratit peníze za velkou porci pro malý krk a na dojídání nemusí vždy zůstat místo.

 deti-jako-zakaznici-donut

Pokud ovšem dětem dáte přímo do rukou jejich vlastní menu kartu, která bude pěkně ozdobena, určitě je na pár minut zaujmete. V případě, že by bylo možné takový jídelníček i vybarvovat, o dětech byste nevěděli ani vy, ani rodiče.

Získejte si jejich pozornost

Když uvidíte, že do vašeho podniku vcházejí noví zákazníci i s malými dětmi, měli byste zpozornět. Děti jsou totiž zvědavé, co v novém prostředí zažijí. Z toho důvodu je důležité, abyste na ně udělali pozitivní první dojem a získali si jejich zájem. Při vstupu je můžete obdarovat malou pozorností, jakou jsou například tužky či barvičky.

RADA: Noste s sebou v kapse několik bonbónů. Nezáleží na tom, zda jste majitel, provozář nebo číšník – může se stát, že v podniku narazíte na prcka na průzkumu. Když z kapsy pohotově vytáhnete sladkost, na tváři zajisté vykouzlíte úsměv nejednomu z nich.

Pozornost dětských zákazníků můžete samozřejmě upoutat i jinými způsoby. Pokuste se dát jim najevo jejich důležitost a svěřte jim péči o stůl, u kterého sedí. Můžete jim říct, aby vás zavolali, když budou cokoliv potřebovat. Nemusíte se bát toho, že by vás honili po celém zařízení. Vícero podniků dnes totiž používá systémy jako například Inteligentní stůl, jimiž si zákazníci mohou objednat nebo zavolat obsluhu, aniž by vstali od stolu. Svěření takovéhoto úkolu dětem by je jednoznačně zaměstnalo.

Postarejte se o zábavu

Určitě jste již v jiných podnicích nebo nákupních centrech natrefili na různé dětské koutky. Pokud si myslíte, že jde o drahou záležitost, kterou si vaše zařízení nemůže dovolit, mýlíte se.

 Deti-jako-zakaznici-kresleni

Stačí, když si vyčleníte malý prostor, pořídíte alespoň 2 židle, papíry, tužky a pastelky a dětský koutek je hotový. Krom toho, nikde není napsáno, že toto místo nemůžete postupem času zvelebovat. Později je možné přidávat různé obrázky na vymalovávání, hračky, dětské koberce či televizi s pohádkami.

Oceňte i rodiče

Všímejte si nejen dětí, ale i rodičů. Koneckonců jsou také vašimi zákazníky. Vidíte-li, že to mají se svými dětmi velmi složité, přineste jim sklenku vína, pivo či limonádu. Vašemu rozpočtu to určitě neublíží a vy získáte stálé klienty.

Samozřejmě, takovou strategii můžete zvolit nejenom v případě, že to mají rodiče náročné, ale i tehdy, když je dětičky vzorně poslouchají. Vyjádříte jim tak kromě podpory i uznání.

Děti jsou vaši budoucí zákazníci

Nikdo vás pochopitelně nemůže nutit, abyste ve vašich prostorách zajistili vše, co jsme zmínili v tomto článku. Někdy na to nemusí stačit rozpočet, jindy zase prostory, nebo jste prostě zaměřeni na jinou cílovou skupinu.

ZAMYŠLENÍ NA ZÁVĚR: Za zamyšlení ovšem stojí, že i děti, které jednou navštíví váš podnik, mohou mít v budoucnu své vlastní ratolesti. A kam jinam by šly strávit příjemné posezení u dobrého jídla nebo drinku, ne-li do podniku, kde o ně bylo postaráno už od dětství?

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard