SERIÁL o způsobech stravování: Uspokojte fitnessáky

Vžít se do kůže svých zákazníků. Přesně to je jednou z mnoha výsad a povinností majitelů a provozovatelů restauračních zařízení. Měli byste přece nabízet vaší klientele to, co chce. V sérii článků, která bude věnována různým specifickým způsobům stravování, vám připomeneme, na jaké skupiny zákazníků byste neměli zapomínat při sestavování menu a jídelního lístku. A ukážeme si také, jak daným skupinám vyhovět. Naším prvním terčem jsou fitnessáci a všichni ti, kteří holdují zdravému životnímu stylu.

Jak uspokojit fitnessáky?

Co se týče různých způsobů stravování, mimořádně specifickou skupinou jsou právě výše zmiňovaní fitnessáci. V mnoha případech sice nejsou nuceni „držet stravu“  kvůli eliminování zdravotních problémů, jako například „bezlepkáři“, ale dělají to z vlastního přesvědčení. A pokud jim vaší nabídkou nevyhovíte, ztratíte mnoho potenciálních zákazníků. Jak je tedy uspokojit? Řešení může být skutečně snadné – nabídněte jim například light menu, resp. fitness menu.

zdravé stravovanie

Není žádným tajemstvím, že si fitnessáci pečlivě a poctivě sledují obsah všeho, co snědí. Smaženými řízky, sýry s hranolky nebo klasickou pizzou u nich na 100 % nepochodíte. K snídani, na oběd ani na večeři si totiž nedají jen tak cokoliv. Všechno musí mít svůj význam a zároveň dostatečný, resp. povolený počet kalorií. K tomu, abyste uspokojili fitnessáky, ale nemusíte být žádný Jamie Oliver. Můžete sice využít kreativitu, ale také vsadit i na osvědčené klasiky.

U fitness menu vsaďte na osvědčené klasiky

Osvědčenou klasiku pro fitnessáky představují kuřecí prsa na přírodno s rýží. Žádný náročný vynález, že? Nabídnout jim ale můžete i skvělé krůtí maso nebo takzvaný „tuna steak“. Tak jako krůtí se i tuňák vyznačuje vysokým obsahem bílkovin. No a stejně oblíbenou pochoutkou mezi fitnessáky je také vysoká zvěřina.

Tip: Co tak zařadit do vámi sestaveného fitness menu i králičí maso od domácích farmářů a dodavatelů? Takovým masíčkem potěšíte nejednoho nadšence cvičení a zdravého životního stylu.

V rámci vymýšlení fit menu se nebojte ani kreativity

Ne, ne – ani při sestavování fit menu se nemusíte bát vaší fantazie. Zaníceným sportovcům dokážete nabídnout i kreativnější pochoutky. Co třeba špaldová pizza s kuřecím masem, mozzarellou a vajíčkem? Nebo jablečné lívance s tvarohem?

Když se nad tím zamyslíte, už jen v rámci předchozích řádků jste dostali několik tipů na výborná jídla do fitness menu. A to nepočítáme všechny ty kreativní pochoutky, které vás jistě napadnou z vlastní iniciativy.

Zpestřete vaši nabídku rozvozu jídel

Bez ohledu na to, zda zařadíte takzvané fitness menu do vaší nabídky, byste měli pochopit a akceptovat, že i poctivý sportovec, který pečlivě dodržuje svůj každodenní režim, dbá na to, co sní a pravidelně si vaří, může mít čas od času slabší chvilku. Slabší chvilku, během které ho možná skolí extrémní únava a nebude se mu chtít vařit. Nebo to prostě nebude stíhat. Navíc, spousta fitnessáků má tak naplněný harmonogram, že na vaření zkrátka nemá čas. No a přesně v takových momentech a situacích zde můžete být pro všechny fitnessáky a lidi, kteří holdují zdravému stravování, vy s vaším fit menu a spolehlivou donáškou. Z našeho pohledu stojí takové zpestření nabídky rozvozu jídel minimálně za zvážení. Jak to vnímáte vy? 

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard