SERIÁL pro uživatele iKelp POS Mobile: Jak si věrnostními systémy udržet zákazníky?

Věděli jste, že podle statistik je 5 až 7krát náročnější a dražší získat nového zákazníka, než si udržet toho stávajícího?

Nejsilnější zbraň představují v tomto případě věrnostní systémy. Vidíte tu příznačnou spojitost? Věrnostní systémy / věrnost = dlouhodobě spokojený zákazník. Jak ale nastavit věrnostní systém tak, aby dlouhodobě fungoval, budoval databázi zákazníků, snižoval náklady na reklamu a zároveň pomáhal udržovat vracející se zákazníky, a to dlouhodobě? Odpověď vám nabízí 4. díl našeho SERIÁLU pro uživatele iKelp POS Mobile.

Věrnostní systémy, které udělají vše za vás

Bez ohledu na to, zda už používáte software iKelp POS Mobile, nebo ho ještě jen používat budete, vás přínosy inteligentních věrnostních systému zajisté okouzlí. Předem vás ujišťujeme, že se v žádném případě nemusíte bát jakýchkoliv náročných a složitých funkcionalit. Ano, uvědomujeme si, že moderní technologie a jejich inteligentní funkce mohou na první pohled nahánět strach, ale snad po vašich hostech nechcete věčně „házet“ zastaralé kartičky. Rychle na ně zapomeňte – ve 21. století už existuje věrnostní program!

Důležité však stále zůstává, že věrnostní systémy v rámci aplikace iKelp POS Mobile jsou nesmírně jednoduché a plně zautomatizované. Co to pro vás „polopatě“ řečeno znamená? No přece to, že už si nemusíte víc lámat hlavu s vypisováním a zapečeťováním nesympatických kartiček, které jen zabírají místo v peněženkách vašich zákazníků, přičemž nešetří ani životním prostředím. Jednoduše žádná starost s evidencí nebo se zatěžováním životního prostředí. Inteligentní věrnostní systémy udělají vše za vás. A věřte tomu, že toho není vůbec málo.

Co dokážou věrnostní systémy v čele s virtuální peněženkou?

Virtuální peněženka je jakýmsi headlinerem inteligentních věrnostních systémů. V praxi funguje asi tak, že její uživatel jen zaškrtne políčko „Povoluji virtuální peněženku“ a nastaví si, za jaké sumy bude možné dobíjet kredit, resp. jaké bonusy budou pramenit z dobití. Jelikož aplikace iKelp POS Mobile požaduje a očekává minimum vstupních údajů, stejně jednoduché je nastartovat i bodový nebo klubový systém.

  • Virtuální peněženka – online účet zákazníka s možností pravidelného dobíjení kreditu. Největším lákadlem je odměna za dobití – například slevový kupon v hodnotě 50 Kč při dobití kreditu sumou 1000 Kč.
  • Bodový, resp. klubový systém – hravá a napínavá forma, v rámci které si můžete nastavit, za co a kolik bodů získá váš zákazník. Nasbírané body zákazník následně dokáže vyměňovat za slevy, nebo za ně může nakupovat slevové vouchery.
  • Individuální slevové akce – určené k individuálnímu cílení na konkrétního zákazníka nebo konkrétní situaci. Jde o akce, které dokážou pracovat plně automaticky, například happy hour, doručení donášky zdarma od určité sumy, pizza 2 + 1 zdarma atd.
  • Odměna za opakované nákupy – oblíbená forma věrnostního systému, která automaticky vyhodnocuje výši slevy v závislosti na výšce útraty a automaticky zařizuje zákazníka do bronzové, stříbrné a zlaté kategorie.

Jaké jsou výhody inteligentních věrnostních systému?

Inteligentní věrnostní systémy představují plně automatického pomocníka, který vykoná veškerou potřebnou evidenci za vás. Kromě toho z vašeho podniku odbourá zastaralé papírové a plastové kartičky, které zbytečně zatěžují peněženky vašich zákazníků a samotnou přírodu. Jednoho dne tak jako tak skončí v koši, čímž vyprodukujete zbytečný odpad z neefektivní služby. Navíc eliminujete i případné náklady na výrobu kartiček a koupi skenerů. V konečném důsledku tak ještě i ušetříte.

Náš tip: Pokud si však vaši zákazníci potrpí na kartičky, nabídněte jim ekologičtější a pro vás méně nákladnou alternativu. Může ní být čárový nebo QR kód, který vám jednoduše, pohodlně a rychle ukážou na obrazovce smartphonu.

vernostny-system

Speciální důraz si zaslouží skutečnost, že si inteligentními věrnostními systémy umíte tvořit vlastní databázi zákazníků se souhlasy GDPR. Tuto mimořádně hodnotnou skutečnost můžete využít ve váš prospěch při budoucím e-mailovém rozesílání slev a akcí, případně při promování různých událostí. V tomto případě stojí obzvlášť za zmínku, že tím dokážete praktizovat takzvanou cílenou reklamu, které nemůže jakési promo v rádiu nebo lokálních tiskových médiích sahat ani jen po kotníky.

A nezapomínejte ani na to, co jsme naznačili hned v samotném úvodu tohoto článku. Inteligentní věrnostní systémy efektivně přispějí k posílení vztahů „podnik – zákazník“, přičemž můžete nejen získat nové zákazníky, ale především si dlouhodobě udržet ty stávající.

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard