Spropitné přímo v restauračním systému? Ano, i taková může být realita!

I když jsme toho názoru, že v gastro byznysu by se měl každý podnikatel dívat zejména do svého talíře, nedá nám to jedním očkem nenahlédnout například i „za velkou louži“. Právě tam to totiž číšníci mají v určitých ohledech o něco jednodušší. Narážíme zejména na spropitné, jejichž načtení je tam jakýmsi nepsaným pravidlem. U nás ale spropitné není samozřejmostí, je potřeba si ho zasloužit. Úsměvy, komunikace, servis – tím vším bojují provozovny v čele s personálem o každé „zrnko navíc“. Klacky pod nohy jim ale mohou házet online objednávky a platby kartou. Jak v těchto případech nepřijít o spropitné? Pomůže vám váš restaurační systém!

Peníze, o které přicházíte

Dejme tomu, že průměrná, případně nejčastější suma online objednávky představuje ve vašem podniku zhruba 235 Kč, což cca odpovídá jedné porci jídla s vybraným nápojem nebo dezertem. Kolik takových objednávek vybavíte za měsíc? 300, 500, 1000, nebo ještě víc? Řekněme, že 1000, aby se nám to lépe počítalo.

1000 online objednávek za měsíc představuje při průměrné částce 235 Kč za jednu objednávku tržbu 235 000 Kč. Samozřejmě, že toto číslo může být v konečném důsledku ve vašem případě na kilometry vzdálené. Berte to jen jako příklad. V každém případě se zamyslete nad tím, že při těchto 1000 online objednávkách se při platbě kartou v podstatě okrádáte o možnost získat spropitné. Kdyby alespoň polovina z 1000 objednávajících zaokrouhlila částku nahoru na 250 Kč, přibylo by vám do kasy 7 500 Kč. A asi ani není potřeba zdůrazňovat, že při více objednávkách a zákaznících, kteří spropitné zanechají, může být ta částka několikanásobně vyšší.

Není to škoda? Obzvlášť v případě, když jsou vaše služby i jídla na špičkové úrovni? Nemluvě o tom, že vaši zákazníci jsou s vámi natolik spokojeni, že by vám to spropitné i ochotně nechali. Ale jak, když nemají možnost?

Spropitné přímo v restauračním systému

Ano, i taková může být realita! Opět se jdeme zamýšlet. Dejme tomu, že si u vás zákazník objedná online a zvolí si pohodlnou online platbu kartou. Při platbě uvidí kolonku „Tip“, do které si může navolit libovolnou výši spropitného.

Náš tip: Neumíte si to moc dobře představit? Vyzkoušejte si to v praxi, abyste lépe pochopili celý proces.

ukázka - jak nechat spropitné

Kromě toho, že se spropitným přímo v restauračním systému neokradete o možnost navýšit vaše zisky, jde o řešení, které je natolik inteligentní, že je nenásilné a nenucené. No a nejlepší na tom všem je, že to můžete aplikovat nejen do online objednávání, ale také do Inteligentních stolů přímo v restauračním zařízení.

Pokud se zákazník rozhodne sám zaplatit z pohodlí svého obývacího pokoje, na svém smartphonu si může navolit, jaké spropitné chce restauraci, resp. personálu ponechat. A věřte, že když budete dělat vaši práci poctivě, lidé to ocení. Pocítíte to tak právě na spropitném.

Věděli jste, že takovou možnost zakomponování spropitného přímo do restauračního systému nabízí iKelp POS Mobile?

Vše je s kostelním pořádkem

Pověstnou třešničkou na dortu v rámci integrace spropitného přímo do restauračního systému je, že tak budete mít vše v souladu s „kostelním pořádkem“. Narážíme zejména na možnost evidování spropitného ponechaného v hotovosti. Co se týče pokladních dokladů, výši spropitného na nich neuvidíte. Na firemní účet ale přijde vyšší částka. Kromě toho, údaje o spropitném, které vám zákazníci nechají, si budete moci zkontrolovat přímo v systému. Jednoduše „win-win“ situace pro všechny. Zatímco zákazník nenuceně a zároveň ochotně ponechá dýško, obsluze to usnadní práci a provozovně navýší zisky. Přitom to potěší i vaše účetní oddělení, které si přehledně odsleduje rozdíl příjmů a spropitného.

A aby toho nebylo málo, se spropitným přímo v restauračním systému se již nebudete muset ochuzovat o dýško v případě, že zákazník platí kartou. Platí to jak v případě online objednávání přes web, tak i při platbě kartou na provozovně přes platební terminál.

Ještě stále váháte nad restauračním systémem, který toto všechno nabízí?

Mohlo by vás zajímat také:
• Spropitné není samozřejmost, musí se zasloužit
• Jak správně účtovat spropitné?

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard