Zapomeňte na kartičku. Ve 21. století věrnostní program jednoduše JE

„Máte naši zákaznickou kartičku?“. Tak tohle je otázka, kterou při placení dostanete od prodavačky téměř v každém obchodě. Díky této „zázračné“ kartičce si umíte uplatnit různé slevy nebo sbírat klubové body, které můžete později za něco vyměnit dle daného obchodu.

Ale v případě, že jste si ji zapomněli a nemáte ji u sebe, můžete na jakékoliv benefity zapomenout. A to je chyba. Chyba ze strany obchodníků, protože díky za věrnost se takto opravdu neprojevuje.

Myšlenka věrnostního programu je dobrá

Pro začátek musíme říct, že myšlenka odměnit v nějaké formě stálého zákazníka za věrnost je dobrá. Ať už je to finanční sleva z nákupu, nějaká hmotná věc za zvýhodněnou cenu, nebo něco zdarma. Opodstatněnost věrnostního programu dokazuje i jeden fakt: Udržet si starého zákazníka je o 70 % levnější než přilákat nového. Je tedy více než zřejmé, že věrnostní program je nejjednodušší a nejlevnější formou, jak nenechat „utéct“ zákazníka ke konkurenci.

Horší je to s provedením

Je velká škoda, že téměř všechny obchody mají svůj věrnostní program podmíněný zákaznickou plastovou kartičkou, kterou je potřeba mít s sebou při nákupu. A tak v peněžence vláčíme 20–30 karet různých barev. Zabírají nám hodně místa, s nalezením té správné kartičky nám musí pomoct prodavačky u pokladny a o zbytečnosti produkce plastového odpadu není potřeba ani psát.

I když je třeba uznat, že některé společnosti už pomalu začínají využívat nové moderní technologie a svůj věrnostní program orientují na využívání aplikace v mobilu. Na druhou stranu to také není žádné terno. Mít v mobilu nainstalovaných tolik aplikací, kolik obchodů navštěvujete, je stejně obtěžující jako kartičky v peněžence.

Náš tip: Nespoléhejte se ani na aplikace, do kterých si zákazník naskenuje všechny plastové kartičky. Stále to není skutečné budování databáze zákazníků. Nedisponujete žádným kontaktem na zákazníka (e-mail, telefonní číslo, cookies), díky kterému byste ho mohli oslovit s nabídkou.  

Nezakládejte si celý váš věrnostní systém na aplikacích fungujících pomocí načítání čárových nebo QR kódů, které ukládají více věrnostních karet do jedné aplikace. Při takovýchto aplikacích ztrácíte jakýkoliv kontakt na zákazníka. Nemůžete mu podsunout reklamu, banner, e-mail a další nabídky. Jednoduše s ním nejste propojeni v online prostoru. A jak už víme, informace jsou k nezaplacení.

vernostna karta, vernostny program

Jde to i jinak

Dnešní moderní technologie nabízejí obrovské spektrum možností, jak se odlišit a dělat věci lépe než konkurence. Jednou z nich je i věrnostní systém, který nabízí iKelp POS Mobile. S tímto systémem vaši zákazníci nepotřebují žádnou věrnostní kartičku. Neobtěžujete je ani žádným stahováním aplikace do mobilu.

Stačí, když vyplní jednoduchou registraci a následně si najdou svůj profil, kde se jim zobrazí všechny aktuální kupony nebo slevy, které jsou automaticky aktivní. Ale jde to i bez registrace, a to tehdy, pokud se přihlásí pomocí svého Google nebo Facebook účtu. Po přihlášení se dostanou do veřejného prostoru webu restaurace. Stejně funguje i Inteligentní stůl. Když si za něj „sednou“, ocitnou se automaticky ve svém profilu, kde mají své ceny, akce, kupony, kredit ve virtuální peněžence, svou předdefinovanou platební kartu pro rychlé platby a mnoho dalších informací.Věrnost patří k těm komoditám, které jsou dnes vzácné. I proto by měl váš věrnostní systém být co nejlepší, abyste dali jasně najevo vašim zákazníkům, jak si jich ceníte.

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard