Miroslav Hečko z restaurace Kurty: „Nejvíce nám pomáhá Kitchen display.“

Ve slovenském Bardějově naleznete velmi zajímavou restauraci Kurty, v které se snoubí láska k jídlu s láskou ke sportu. Koneckonců, ne nadarmo nese status sportovní restaurace. O jejích začátcích, fungování i plánech do budoucna jsme si popovídali s majitelem, panem Miroslavem Hečkem.

Hned na úvod bychom se rádi zeptali na status sportovní restaurace. Co konkrétně si pod ním můžeme představit?

Jsme restaurace rodinného typu, tedy zaměřená na rodiny, přátele a sportovce, pro které máme zároveň tenisové kurty, badmintonovou halu, dětské hřiště nebo možnost zahrát si volejbal. Hosté si k nám mohou přijít zasportovat, pak se také osprchovat a následně se spolu najíst a posedět.

Jak vznikl takový nápad, resp. koncept? Jaké byly vaše začátky?

Začátky byly úplně prosté. Ještě v roce 2002 zde můj syn hrával tenis. Byly zde tenisové kurty a postupně se to rozvinulo tak, že jsme k nim nejdřív dodělali altán pro rodiny, pak jsme měli malou kavárnu a postupně jsme vybudovali restauraci, která má samozřejmě i salonek pro různé rodinné oslavy. A také jsme postavili badmintonovou halu.


Zdroj: facebook.com/SportcentrumBJ

Je to právě to zajímavé spojení gastra se sportem, co vás činí výjimečnými a odlišuje od konkurence? Nebo stojí v tomto ohledu za zmínku i něco jiného, například něco z vaší nabídky, pracovních postupů a podobně?

Jde hlavně o to, že zde mohou rodiny s dětmi trávit prakticky celý den, neboť zde máme například i poměrně velké dětské hřiště. Pravidelně pořádáme úspěšné sportovní akce jako tenisové turnaje, na kterých se schází sice stále stejná klientela, ale lidé sem chodí rádi, protože je tu dobrá atmosféra. A možná stojí za zmínku i to, že všechno děláme na minutky – i polední menu. Nejsme typ vývařovny. Každé jídlo, i v rámci poledního menu, je uděláno zvlášť a vždy čerstvé.

Když už padla řeč na polední menu, kdy ve vaší provozovně evidujete největší nápor objednávek, resp. hostů?

Obecně je to právě v době poledního menu. My ho nabízíme od 11:00 do 14:00 a nejvíc lidí máme od 12:30 do 13:30. Celý Bardějov je vlastně založen na „soutěži“, kdo jako první vydá obědy.


Zdroj: facebook.com/SportcentrumBJ

Jak si dokážete v náporech poradit? Pomáhají vám i nějaké moderní technologie?

Nejvíce nám pomáhá Kitchen displej, který používáme v rámci bufetového systému od iKelp POS Mobile. Máme tam i skladové hospodářství – vše, co si koupíme, do něj zadáme – a ten přehled je vynikající. Jako manažer mohu dopředu plánovat vše kolem zboží. Koupíme zboží, někdo ho přijme přes systém a pak ho mohu přehledně sledovat. Zároveň si jako manažer mohu kdekoliv zkontrolovat, kolik mám masa na skladě, kolik zeleniny a tak dále. Z tohoto důvodu ho doporučuji. Je to daleko jednodušší, než se dělalo kdysi – ruční přepočítávání a podobně. A je jen otázka času, kdy se dostaneme i k dalším funkcím, jako je mobilní číšník nebo inteligentní stoly.

Tip na článek: Víte, co je to Kitchen Display System? Jak vám může usnadnit práci?

Jak jste fungovali před zavedením funkce Kitchen displej do vaší restaurace? V čem vidíte největší rozdíly a výhody?

Největší rozdíl je oproti původní bonovačce. V minulosti jsme si pomáhali papírovým bonem, který se mohl ztratit. Nejprve s ním dělal kuchař, číšník si to pak chtěl přečíst a zopakovat, v té rychlosti se ten bon někde ztratil – a problém byl na světě. Tím pádem jsme nevěděli, kde, kdo a co má objednané. Teď nám celá ta objednávka svítí přímo na obrazovce. Když kuchař všechno vydá, tak si to odklikne a má klid. Teď už nikdo nehledá bony a čísla – každý přesně ví, co je vydáno a co je ještě potřeba dodat.


Zdroj: facebook.com/SportcentrumBJ

Tip na článek: Výdejní displej jako součást komplexního bufetového systému

Jak probíhala implementace Kitchen displeje do vašeho podniku? Byla náročná?

Mohlo to zůstat na malých přenosných zařízeních, ale my jsme si k tomu koupili velkou chytrou TV. Nejdůležitější bylo zpřeházet všechna ta jídla, aby se správně zobrazovala na obrazovce. To bylo všechno – záležitost jednoho večera.

A jak vnímá práci s Kitchen displejem váš personál?

Měli jsme velké obavy, jestli to bude fungovat, ale za 5 minut to všichni bez problémů pochopili.

Mimochodem, myslíte si, že zmíněné benefity pociťují i vaši hosté?

Určitě, jednoznačně. Naši číšníci přesně vědí, co mají komu přinést. U starého systému založeného na bonovačkách se často stávalo, že se číšník ptal zákazníka, co měl vlastně objednané. Ten mu to musel zopakovat a objednávka tím už byla mimo, protože v té rychlosti jste se nemohli dostat do žádné historie dokladu a dívat se, kdo co měl. Nyní, pokud není objednávka vydána celá, tak na obrazovce stále svítí. Takto se všichni kontrolují. Hlavní kuchař si kontroluje své a pokud náhodou číšníci zapomenou něco odnést, což se může stát, na obrazovce přesně vidí, co ještě není systémově vydáno. Nemusí se tak na nic ptát hostů.


Zdroj: facebook.com/SportcentrumBJ

Sice jste již načrtl některé z vašich plánů do budoucna ohledně implementace dalších funkcí z řady iKelp POS Mobile, ale mohl byste rozvinout vaše cíle v horizontu následujících let?

Chceme setrvat v tom, co máme, a zvyšovat klientelu. Není to ale jen otázka restaurace a kvality služeb. V dnešní době je totiž problém, když má večer přijít rodina, navečeřet se a utratit „dva litry“, vezmete-li v úvahu, že zde v Bardějově jsou průměrné platy velmi nízké. Nemluvě o tom, že ti samí lidé nebudou chodit a ani nepůjdou každý den na večeři, na oběd nebo na posezení. Úspěchem jsou pak nějaké větší rodinné akce, jako jsou oslavy, křtiny, narozeniny, výročí a v menší míře svatby, protože nemáme až tak velkou kapacitu.

Panu Hečkovi velmi děkujeme za inspirativní rozhovor a přejeme jemu i jeho restauraci mnoho úspěchů v dalším fungování.

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard