Věrnostní systémy

Pokročilé nástroje pro získání nových zákazníků
a udržení těch stávajících

Věrnostní systémy

Vlastním věrnostním programem si zvýšíte počet svých zákazníků a udržíte si ty stávající

Věrnostní program je často opomíjenou a přehlíženou součástí marketingových aktivit restauračních zařízení. Většina provozovatelů si pod tímto názvem automaticky představí kartičku s razítky, díky které se vzdává části své tržby ve prospěch zákazníka. Dalším z důvodů přehlížení věrnostních programů je obava z vysokých nákladů spojených se zavedením a správou takového programu. Pod označením věrnostní program se ale skrývá mnohem víc.

S jednoduchostí našeho řešení rozjedete věrnostní program za pár vteřin. S vestavěným modulem systému iKelp POS Mobile pro řízení a správu vlastního věrnostního programu si snadno nastavíte vlastní věrnostní program bez dalších dodatečných nákladů.

Proč věrnostní program zvyšuje vaše zisky?

 • trending_upAž 25% zákazníků zapojených do věrnostního programu nakupuje v tomto programu častěji.
 • record_voice_overSpokojený zákazník doporučí svůj oblíbený podnik průměrně dalším 3 osobám.
 • contact_mailTvorba a správa vlastní databáze zákazníků a cílený marketing.
 • miscellaneous_servicesPlně automatizovaný klubový systém dělá marketing za vás a vy se můžete soustředit na svoji práci.
 • local_offerSlevové kupóny a poukázky zvýší vašim zákazníkům chuť k opakovaným objednávkam.
 • connect_without_contactMožnost napojení na celosvětový věrnostní program Cashback world.

 

Možnosti modulu Věrnostní program

Věrnostní program, vestavěná součást pokladního systému iKelp POS Mobile

Statistiky nám ukazují, že správně nastavený věrnostní program přiláká nové zákazníky, udrží stávající a tím zvedne obraty a zisky vašemu podniku. Věrnostní programy vám také vytvoří vlastní databázi zákazníků, která je nejhodnotnějším článkem vašeho byznysu. Můžete díky ní sledovat nákupní zvyklosti a dělat cílený marketing. S modulem Věrnostní program od iKelp POS Mobile získáváte tyto funkce:

 • Individuální zákaznicky profil
 • Virtuální peněženka
 • Sbírání bodů
 • Automaticky klubový systém
 • Individuální slevové akce
 • Automatické sledování obratů

Vyžádejte si bezplatnou online prezentaci

Zanechte nám své číslo nebo email, zavoláme vám a domluvíme si termín online prezentace ZDARMA. Naši odborníci vás budou kontaktovat a zodpoví všechny vaše otázky nebo prověří, zda je iKelp POS Mobile řešení vhodné pro vaši provozovnu a co získáte jeho používáním.

 

Individuální zákaznický profil

Věrnostní systémy – stav zákaznického účtu

Součástí pokladního systému iKelp POS Mobile je také možnost evidence a správy zákaznických účtu.

Zákazníka je možné do systému registrovat manuálně nebo se zákazník může registrovat sám online. Aplikace jej k tomu dokáže sama vyzvat a to například při online objednávce rozvozu, používaní inteligentního stolu, nebo možnosti registrace k odběru týdenního menu.

Zákazník tak získává přístup ke svému účtu a může si jednoduše sledovat například stav svých věrnostních výhod (body, kupóny, kredit, slevy).

Virtuální peněženka

Virtuální peněženka

Je online účet vašeho zákazníka, na který si může dobít kredit, který pak spotřebovává na konzumaci ve vašem podniku. Za služby tak máte zaplaceno předem a získáte jistotu, že se k vám zákazník opět vrátí. Nejčastější motivaci k používání virtuální peněženky je odměna za dobití. Řada restaurací používá model odměny za dobití. Zákazníkovy se za dobití částky například 1000 Kč připíše na jeho virtuální peněženku částka 1000 Kč a 50 Kč slevový kupón.

Výhodu tohoto modelu je také urychlení placení nebo psychologický efekt, který nastává při platbě elektronickými penězi. Statistiky ukazují že zákazník platící kartou nebo předem nabitým kreditem utratí na jeden nákup zpravidla víc. Virtuální peněženka je často používána také jako zaměstnanecký benefit.

Sbírání bodů

Sbíraní bodů

Sbírání bodů je jedním z lákadel věrnostních systému u velkých potravinových řetězců. Atraktivita této formy odměňování je prokázaná mnohaletými studiemi nákupního chování. Z těchto studií plyne, že zákazníci chtějí mít pocit, že udělali dobrý nákup a chtějí být za něj odměněni. Sbíraní je hravá a napínavá forma, jak pokaždé profitovat. V aplikaci iKelp POS Mobile jim to můžete dopřát a nastavit si, za co a kolik bodů získají a hlavně jak je dále uplatnit.

Zákazník vidí všechny nasbírané body přehledně po přihlášení do svého účtu. Tyto body, pak může uplatnit na další nákup u vás nebo je vyměnit za kupóny a slevy.

Automatický klubový systém

Věrnostní systémy - klubový systém

Myslíte to s marketingem postaveným na věrnostním systému vážně? iKelp POS Mobile vám umožní sestavit si vlastní automatický klubový systém. V rámci klubového systému pak zákazník může sbírat body, vyměňovat je za slevy, nebo za ně nakupovat slevové vouchery. Sdílet tyto vouchery a kupony v rámci své rodiny nebo v okruhu přátel vám přinese další návštěvnost.

Veškerou administraci spojenou se správou klubového systému obstará aplikace iKelp POS Mobile.

Individuální slevové akce

Věrnostní systémy - individuální nabídky

V modulu věrnostní systém aplikace iKelp POS Mobile můžete také připravit individuální slevové akce pro konkrétní nebo VIP zákazníky. Motivujete je tak k tomu, aby se při nákupu vždy identifikovali. Díky tomu pak získáte cenné statistiky, které vám pomohou lépe zacílit akce typu happy hour, speciální nabídka a rozeslat je hromadně na požadovaný okruh zákazníků.

Další zajímavou možností využití individuální akce je například slevový kupón, který zákazníkovi zašlete společně s přáním k narozeninám. Zákazník rád utratí své peníze tam, kde má pocit, že se k němu přistupuje výjimečně.

Automatické sledování obratů

Věrnostní systémy - Automatické sledování obratů

Jednou z oblíbených a často používaných forem věrnostního systému je odměna za opakované nákupy. Tedy, čím víc u vás zákazník utratí, tím větší odměnu nebo slevu získá. V praxi to pak znamená, že systém vám zákazníky automatický přepíná mezi úrovněmi bronzová, stříbrná a zlatá. Nemusíte tak sledovat a sčítat obraty konkrétního zákazníka a následně vyhodnocovat na jakou výši slevy má zákazník při konkrétním nákupu nárok. Tuto práci za vás udělá aplikace iKelp POS Mobile automaticky, na základě vámi zadaných kritérií.

 • je to jednoduché na nastavení
 • následně už funguje plně automaticky
 • nemáte s tým žádné dodatečné starosti
 • motivujete zákazníky utrácet víc a zároveň ušetříte čas sobě i personálu

Věděli jste, že?

83% zákazníků, kteří jsou zapojení do věrnostního programu, mění díky účasti na tomto programu své nákupní chování? Navíc 25% zákazníků, kteří mají věrnostní kartu, s ní nakupují častěji. Není to samozřejmě jen o věrnostní kartě. Kouzlo je v tom, získat si spokojenost svého zákazníka, protože spokojený zákazník doporučí váš podnik v průměru dalším 3 osobám.

Více v článku: Věrnostní program je víc než kartička

 

Inspirujte se
Možnostmi věrnostního programu

Zkusit bezdotykový jídelní lístek QR kód

Podívejte se na popis a nastavení věrnostního programu naší demo restaurace. Na podmínky a pravidla vzorového věrnostního programu se můžete podívat na webové stránce naší demo restaurace. Nebo naskenovat qr kód mobilním telefonem.

Vyžádejte si bezplatnou online prezentaci

Zanechte nám své číslo nebo email, zavoláme vám a domluvíme si termín online prezentace ZDARMA. Naši odborníci vás budou kontaktovat a zodpoví všechny vaše otázky nebo prověří, zda je iKelp POS Mobile řešení vhodné pro vaši provozovnu a co získáte jeho používáním.

TIP: Využíváte již některý z takzvaných sdílených věrnostních programů jako je například Cashback world? Chápeme, že v takovém případě je tvorba vlastního věrnostního programu práce navíc. Proto jsme do naší aplikace iKelp POS Mobile zaintegrovali komunikaci s celosvětovým věrnostním programem Cashback world. Díky tomu můžete zákazníkům evidovat jejich nákupy pohodlně v rozhraní pokladny iKelp POS Mobile bez nutnosti dalších nových zařízení.

Jestli máte nějaké nezodpovězené otázky, neváhejte mě kontaktovat

Daniel Jurkovič
Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard