6 výhod používání QR kódů pro zobrazení menu v restauraci

Bez ohledu na to, zda se vám to líbí, nebo ne, celý svět je rok od roku o něco „digitálnější“. No a proces digitalizace se přirozeně dotýká i gastro segmentu. Potvrzují to například QR kódy, které se v současnosti využívají v různých sférách. Pokud jde o restauraci, představují skvělý způsob její modernizace. Vaší provozovně mohou přinášet několik výhod.

Jak fungují QR kódy pro zobrazení menu a jaké jsou jejich výhody?

QR kódy pro zobrazení menu ve vaší restauraci můžete vnímat jako plnohodnotnou náhradu tištěné nabídky. Jak to funguje? Zákazník přijde do vašeho podniku, pomocí svého chytrého telefonu a aplikace naskenuje QR kód, který může být umístěn například na inteligentním stole, a přímo v jeho telefonu se mu zobrazí vaše kompletní nabídka. A jaké reálné výhody z toho pramení?

1. QR kódy jsou hygieničtější než tištěná nabídka

Už od útlého věku učíme děti, aby si před jídlem umyly ruce. Než si hosté v restauraci odloží a pohodlně se usadí, je proto zcela namístě, že si umyjí ruce. K čemu to ale je, když následně i tak manipulují s tištěnou nabídkou, z které si vybírají jídla a nápoje? Menu karty a nápojové lístky denně procházejí nejen rukama mnoha zákazníků, ale také rukama obsluhy. A jelikož se každým jedním dotykem více a více znečišťují, nepředstavují zrovna nejhygieničtější řešení pro vaše hosty. V tomto případě jsou mnohem lepší alternativou právě QR kódy.

2. QR kódy šetří náklady na tisk

Pokud chcete, aby vaše restaurace prosperovala, nevyhnete se pravidelnému obměňování a doplňování nabídky. Pokud byste ovšem měli při každé změně řešit opětovný tisk vašich jídelních a nápojových lístků, doslova byste vyhazovali peníze z okna ven. Pokud se ale rozhodnete pro zobrazování menu pomocí QR kódů, ušetříte nemalé náklady, které byste v opačném případě museli použít k tisku. Digitální nabídku, která dokáže být mnohem detailnější, můžete totiž kdykoli aktualizovat bez jakýchkoliv dodatečných nákladů. Je to také skvělá možnost, jak promovat například speciality dne.

3. Vaše obsluha bude rychlejší a efektivnější

Výhody používání QR kódů v restauraci se přímo dotýkají i vaší obsluhy. Vzhledem k tomu, že číšníci a servírky nebudou muset neustále běhat od stolu ke stolu a vyptávat se zákazníků, co si chtějí objednat, nebudou dělat při přebírání objednávek chyby a budou mít mnohem více času na samotné obsluhování. Logicky tak obslouží více stolů, u kterých se budou vaši hosté zároveň rychleji měnit. Kromě toho, že se tak navýší vaše tržby, budete v konečném důsledku potřebovat na place méně lidí, kteří se mohou s úsměvem soustředit na vaše hosty.

4. Zákazníci nebudou pod tlakem

Jako zákazníci restaurace jste to možná zažili už i vy. Stalo se vám, že jste se někdy usadili v podniku a ne a ne si vybrat? Když k vám přišla obsluha poprvé, poprosili jste ji o chvilku strpení. Když ale přišla podruhé a vy jste ještě stále neměli vybráno, pod tlakem jste si objednali něco, co jste nakonec ani moc nechtěli. S QR kódy naštěstí nic podobného nehrozí. Vaši hosté budou mít dostatek času na to, aby si bez jakéhokoliv nátlaku vybrali, na co mají opravdu chuť. A pokud si náhodou s výběrem nebudou vědět rady nebo budou mít nějaké otázky, prostřednictvím inteligentního stolu mohou kdykoliv zavolat obsluhu doslova na jedno kliknutí.


Zdroj: iKelp

Věděli jste, že zákazník si digitální formou údajně objedná víc? A to právě proto, že při vybírání není pod tlakem.

5. Zákazníci nemusí čekat na číšníka

Žádné restauraci body nepřidá, když její hosté budou dlouho čekat na číšníka, aby jim přinesl jídelní lístek. Když budete mít ve vašem podniku QR kódy pro zobrazení menu, vaši zákazníci nebudou muset na nikoho čekat. Mohou si okamžitě vybrat, na co mají chuť. A jako bonus mohou za svoji objednávku i rychle a efektivně zaplatit z pohodlí svého stolu. Přesně tak, QR kódy mohou být použity také k placení mobilem.

6. Vaše nabídka se prodá digitální formou zcela sama

Ne nadarmo se říká, že jedí i oči. Využijte této skutečnosti ve váš prospěch. Digitální menu totiž nabízí v porovnání s tištěnými jídelními a nápojovými lístky mnohem více prostoru pro fotografie. Ujistěte se, že se vašim zákazníkům po naskenování QR kódu zobrazí špičkové produktové fotky, díky kterým se vaše nabídka prodá v podstatě úplně sama.

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard