Jak zvýšit obrátkovost stolu a získat tak vyšší tržby?

Máte pocit, že byste z vašeho podnikání mohli vytěžit víc? Manažeři restauračních zařízení v takových případech často zkoušejí různé neefektivní strategie – od snižování nákladů v podobě kupování méně kvalitních surovin až po autoritativní přístup ke svým zaměstnancům. Z krátkodobého hlediska se sice může stát, že to přinese úspěch, ale z toho dlouhodobého určitě ne. Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak zvýšit tržby a vytěžit z podnikání co nejvíce, je zvýšení obrátkovosti jednotlivých stolů. Následující řádky vás tímto procesem přehledně provedou.

Co je to obrátkovost stolu?

Význam slovního spojení obrátkovost stolu si vysvětlíme na jednoduchém příkladu.

Příklad: Počítejme s tím, že máte v podniku 10 stolů. Během polední špičky dokážete během jedné hodiny obsloužit přibližně 30 skupinek, resp. jednotlivců. To znamená, že během jedné hodiny se u jednoho stolu vystřídají v průměru 3 skupinky lidí, resp. jednotlivci. Úplně laicky řečeno – jeden stůl „obrátíte“ za jednu hodinu 3krát.

Jak zvýšit obrátkovost stolu?

Jakou tržbu vám během polední špičky udělá jeden stůl? A jakou tržbu by vám udělal během polední špičky jeden stůl, pokud byste ho dokázali „obrátit“ 4krát? Zajímavá kalkulace, že? Myslíte, že to není možné? Dovolíme si tvrdit opak. Následující tipy vám ukážou, že to opravdu jde.

1. Vytvořte vhodnou atmosféru

Ze zjištění studie z Fairfield University vyplývá, že při rychlejší a hlasitější hudbě konzumují zákazníci své jídlo rychleji. Samozřejmě netvrdíme, abyste nyní pouštěli ve vaší restauraci elektronickou či tvrdou hudbu na nejvyšší hlasitost. Berte to ale jako možnost k experimentování.

Náš tip: Zkoušejte hudbu obměňovat, měňte hlasitost a sledujte, jestli to bude ovlivňovat vaše hosty.

2. Vylepšete menu

Hlavním kamenem úrazu při nízké obrátkovosti stolů bývají nepřehledné a obsažné jídelní a nápojové lístky. Jednoduše řečeno, čím déle si budou jednotliví zákazníci vybírat, tím více času u vás prosedí. A během oběda to nebude vyhovovat ani vám, ani jim. Dejte si proto záležet na tom, aby byl design vašeho menu přehledný a snadno čitelný.

Náš tip: Začněte tím, že snížíte počet nabízených jídel. Místo 6 či 7 jídelních jídel nabízejte například 4. Myslete ale na všechny – ať je alespoň jedno jídlo masité, jedno bezmasé, další například sladké a podobně.

3. Zkraťte dobu přípravy jídla

S výše zmiňovaným tipem na snížení počtu nabízených jídel úzce souvisí i zkracování času přípravy jídla. Čím méně položek bude figurovat ve vaší nabídce (netýká se to jen poledního menu, ale i celého jídelníčku), tím rychleji dokážete jídlo připravovat.

Zapamatujte si: Když budete mít ve vaší nabídce méně položek, během obědové nebo večerní špičky vám bude chodit ve stejnou dobu více objednávek na totéž jídlo. A když dokážete připravovat jednotlivé porce rychleji, přirozeně tak zvýšíte obrátkovost vašich stolů.

4. Zrychlete číšníky a obsluhu

Chcete-li zvýšit obrátkovost vašich stolů, měli byste zvýšit rychlost vašeho servisu na maximum. Týká se to zejména obsluhy. Právě číšníci ve velké míře ovlivní, jak rychle se u vás budou měnit hosté. Pamatujte ale, že jakkoli rychlé a promptní zaměstnance máte, i tak se dá jejich práce ještě zefektivnit. Cestou jsou moderní technologie.

Náš tip: Využívejte ve vašem podniku funkce, kterými zaručeně zrychlíte servis. Zatímco díky inteligentním stolům si vaši zákazníci objednají rychleji a obsluha bude mít více času na roznášení jídel, tak mobilní číšník celkově zefektivní práci vašeho personálu.

5. Zrychlete proces placení

Vidíte to? Jedním z klíčů zvýšení obrátkovosti stolů je rychlost – rychlá příprava jídla, rychlé objednávání, rychlá obsluha, rychlejší jedení a také rychlé placení. No a právě při posledním zmiňovaném placení to častokrát celé vázne. Číšníci totiž běhají tam a zpátky po provozovně, roznášejí jídlo, odnášejí špinavé nádobí a nestíhají vyřizovat platby. Najedené zákazníky to zbytečně zdržuje a vám unikají tržby v podobě čekajících hostů přede dveřmi doslova mezi prsty. Zrychlete to!

Věděli jste, že výše zmíněné inteligentní stoly dokážou zrychlit nejen proces objednávání, ale také placení? Zákazníci si totiž mohou pomocí QR kódu na stole nebo NFC štítku vyžádat od obsluhy účtenku, aniž by zdlouhavě vyčkávali na placení. Nemluvě o tom, že pro maximální urychlení celého procesu mohou využít i způsob online platby přímo od stolu.

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard