Rozhovor s Martinem Kadlecem: „Dnes je důležité být online.“

V Holíči existuje legenda o tom, jak dal jednoho dne místní kapucín zastřešit celý kostel na účet okolojedoucího Josefa II. Neví se, jestli je to pravdivý příběh, ale klobouk na fasádě dodnes všem připomíná štědrý císařský dar. Jméno tohoto známého panovníka nese i místní restaurace, která se prezentuje především používáním vlastních surovin.

Restaurace Jozef II.

Restaurace Jozef II. je skutečným příkladem toho, že spojení historických prostor s moderním zařízením může v konečném důsledku vyústit do stylového designu. Zmiňovaný podnik se totiž nachází v bývalém sklepě, který dnes slouží k servírování chutného jídla. Na jeho přípravu jsou většinou používané suroviny z vlastních zdrojů. Restaurace Jozef II. se také zabývá rozvozem jídel do domácností a firem a pronájmem prostor na různé společenské akce. Další podrobnosti jsme však nechali na jejím majiteli, kterým je Martin Kadlec.

Martin Kadlec – majitel Restaurace Jozef II.

Dobrý den, pane Kadleci. Na úvod bychom vám rádi poděkovali za váš zájem v souvislosti s realizací tohoto rozhovoru. Začali bychom tím, co nás na vaší stránce zaujalo pravděpodobně nejvíc.

Na svém webu uvádíte, že v Restauraci Jozef II. používáte na přípravu jídel většinou vlastní suroviny. Protože to není v případě restaurací úplně běžným jevem, mohl byste nám ozřejmit, co si konkrétně můžeme představit pod slovním spojením vlastní suroviny a co všehno takový proces zahrnuje?

Od roku 2017 jsme v obci Kopčany založili vlastní hospodářství s chovem býčků, prasat, drůbeže a ovcí. Na přilehlém poli pěstujeme obilniny jako krmivo. Ve Skalici, Prietržce a Kopčanech obhospodařujeme ovocné sady a vinohrad. Proto našim klientům můžeme nabídnout vlastní lokální víno a na talíř maso v biokvalitě z drůbežího, vepřového, hovězího a jehněčího. V naší provozovně pečeme v peci na pizzu dvakrát týdně chléb z režného kvásku s přidáním piva. Od roku 2014 vaříme pivo Wywar, které je nefiltrované a nepasterizované. Právě pivovarské mláto využíváme také na dokrmování hospodářských zvířat. Začátkem roku 2019 jsme otevřeli také vlastní palírnu na ovocné destiláty, které v dohledné době nabídneme klientům pod značkou Kadlec Destillery.

Návštěvníci vaší webové stránky se rovněž můžou setkat s vaším vyjádřením, že dbáte na kvalitu svých služeb a největší odměnou je pro vás spokojený úsměv vašich zákazníků. Co je tedy podle vás nejdůležitějším klíčem k udržení spokojeného zákazníka?

Klíčem je neustálá práce na zlepšování, přinášení nových nabídek a zavádění nových technologií. Pro klienty musíme jít s dobou a být stále IN, k čemuž nám pomáhá i náš pokrokový pokladní systém.

Protože děti představují jednu z nejspecifičtějších zákaznických skupin, zaměřujete se nějakým způsobem i na dětské zákazníky?

Děti jsou součástí rodiny a také našich provozoven. Snažíme se na ně myslet nejen při tvorbě nabídky, ale i při uspořádání vnitřních i venkovních prostor.

S ohledem na přílišnou zvědavost spojenou s používáním vlastních surovin jsme trochu přeskočili události, takže se vrátíme o pár kroků zpět. Jak byste ve zkratce popsal celý příběh Restaurace Jozef II. od jejího počátku do dnešního dne?

Restaurace vznikla v prostorách, které zažily kus historie. V době rozhodnutí otevřít si vlastní restauraci jsem měl minimum zkušeností a žádné vzdělání v tomto oboru. Snažil jsem se to využít jako výhodu nezávislého pohledu. Měl jsem svoji představu, jak by to mělo vypadat. Přenášet vlastní ideu, myšlenku a nadšení na zaměstnance je od začátku jeden z nejtěžších úkolů.Vaši zákazníci vás znají i díky online objednávání a donáškové službě, s čímž vám pomáhá systém iKelp POS Mobile. Jak jste spokojený s tímto softwarem a co považujete za jeho největší výhody, případně nevýhody?

Když iKelp POS Mobile nabídl službu online objednávání jídla na donášku, hned jsem na ni zareaoval. Implementace byla velmi rychlá a jednoduchá. Dnes tvoří objednávky přes aplikaci víc než polovinu objednávek na donášku. Mám z toho radost, protože vím, že z toho mají radost i naši zákazníci. Systém je jednoduchý na obsluhu, což je důležité pro každého uživatele, a zároveň je na pozadí všechno projené (kasa, sklad, objednávky aj.), to je zase důležité pro mě jako pro majitele.

Jaké rady a tipy byste dal čerstvým majitelům a provozovatelům restauračních zařízení na základě svých nabytých zkušeností?

Dnes je důležité být online. Kdo má provozovnu a není na Google mapách, jako by neexistoval.


Pane Kadleci, ještě jednou vám děkujeme za ochotnou spolupráci a přejeme vám všechno nejlepší. Je něco, co byste chtěl na závěr vzkázat našim čtenářům a všem majitelům a provozovatelům gastropodniků?

Práce v gastrosegmentu je velmi náročná. Když má mít gastroprovozovna smysl, musí nabízet originální a zároveň jednoduchý produkt. Pěkný design, nadšený majitel a šikovný personál jsou základem úspěchu.

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard